fbpx

Livechat na stronie internetowej to narzędzie wspierające kontakt z klientem, którego nie powinno zabraknąć. Jednym z popularniejszych, i co ważne bezpłatnych narzędzi, jest Livechat Messengera, który możemy łatwo zainstalować, bez dodatkowych wtyczek czy innych dodatków na stronie.

Umożliwienie klientowi bezpośredniego kontaktu z nami zwiększa szansę na kupienie naszego produktu lub usługi, daje możliwość poprowadzenia klienta na żywo przez proces zakupu, rozwiania jego wątpliwości czy szybkiej odpowiedzi na jego pytania.

Pokażemy Ci, jak zainstalować Messenger na stronie internetowej. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces wdrożenia tego Livechatu.

Business Manager

Uruchom Business Managera >> kliknij tutaj, a następnie wejdź w “Ustawienia” >> “Zawansowane ustawienia wiadomości”.

Dodaj stronę internetową

Kolejny krok to dodanie swojej strony internetowej i zapisanie nowych ustawień.

Dodaj Messengera do strony

Będąc w zakładce “Ustawienia” wejdź w “Wiadomości” i rozpocznij proces instalowania Messengera na swojej stronie internetowej.

Ustaw treść powiadomienia

Na początek wybierz język, w którym obsługiwany będzie Messenger, a także wpis treść powitania użytkownika.  Zapisz zmiany i przejdź dalej.

Zadbaj o aspekty wizualne

W tym kroku wybieramy kolor ikonki Messengera (poprzez włączenie opcji „kolory niestandardowe”), która pojawiać się będzie na naszej stronie. Warto z tej możliwości skorzystać i dopasować kolor do naszej identyfikacji wizualnej. Od razu możemy zobaczyć na podglądzie, jak będzie prezentowała się ikona w wybranym kolorze. Akceptujemy i przechodzimy dalej.

Zakończ konfigurajcę i skopiuj skrypt

W tym kroku musimy skopiować skrypt. Następnie klikamy „zakończ”. Konfiguracja livechatu na facebooku zakończyła się sukcesem. Teraz musimy przenieść się na naszą stronę internetową.

Messenger zainstalowany

Kiedy znajdziesz się już na swojej stronie, skopiowany skrypt musisz skleić na stronie w sekcji „body”. To wszystko! Messenger livechat został zainstalowany. Od teraz jest widoczny dla każdego użytkownika, który odwiedza Twoją stronę. Powodzenia!

Jak widzisz konfiguracja Messegera Livechat wcale nie jest taka trudna. To kilka prostych kroków, z którymi bez problemu powinieneś sobie poradzić. A jeśli masz pytania lub jakieś trudności, skontaktuj się z nami kontakt@kamaraprojekt.pl

Chętnie pomożemy i odpowiemy na Twoje pytania!